2016-08-04
Modele, Firma

Skazany na sukces: milionowy egzemplarz Audi Q5 wyjeżdża z fabryki w Ingolstadt

Skazany na sukces: milionowy egzemplarz Audi Q5 wyjeżdża z fabryki w Ingolstadt
  • Święto na taśmie produkcji SUV-a klasy średniej
  • Dyrektor fabryki w Ingolstadt, Albert Mayer, z dumą podkreśla: „międzynarodowy sukces modelu Audi Q5 to również światowy sukces naszej załogi”
  • Audi Q5: najlepiej sprzedający się SUV klasy premium w swoim segmencie - prawie 1,6 miliona egzemplarzy oddanych do rąk klientów na całym świecie

Ingolstadt, 4 sierpnia 2016 r. Milionowy egzemplarz Audi Q5 zjechał dziś z taśmy produkcyjnej w najważniejszej fabryce Audi, w Ingolstadt. Milionowe auto, w wersji SQ5 i w kolorze błękitnym Sepang, trafi do rodziny w Niemczech. Międzynarodowy sukces Audi Q5 rozpoczął się w 2008 roku, kiedy to cztery pierścienie rozpoczęły produkcję tego modelu segmentu SUV-ów klasy średniej. Po Audi Q7, był to drugi model rodziny Q. Od tamtej pory, Audi Q5 stało się jednym z najbardziej popularnych modeli marki z Ingolstadt i spotkać je można na drogach ponad stu państw. Ponieważ ten bestseller produkowany jest również w fabrykach w Chinach i w Indiach z przeznaczeniem na duże rynki azjatyckie, liczba wszystkich sprzedanych na świecie egzemplarzy Audi Q5 to prawie 1,6 miliona.